FÖRENINGEN

FBC LERUM
Adress: Ekollonvägen 10, 443 50 LERUM
E-post: office@fbclerum.se
Organisationsnummer: 802453-9671
Föreningsnummer: 35213-58
Bankgiro: 5339-4656

OFFICE | KANSLI

Öppettider
Måndagar
Ludvig Gustafsson – 14.00-17.00 – På plats
Tisdagar
Ludvig Gustafsson – 14.00-17.00 – På plats
Onsdagar
Ludvig Gustafsson – 14.00-17.00 – På plats
Torsdagar
Ludvig Gustafsson – 14.00-17:00 – På plats
Fredagar
Ludvig Gustafsson – 13.00-17.00 – Hemma
Lördagar – Stängt
Söndagar – Stängt                                                                                                      

Tiderna ovan kan variera vecka för vecka beroende på arbetsuppgifter.

Ledarfrågor hänvisas till Ledarmanualen
Hittar ni inte svar på er fråga via ovan länk, kontakta office.

Klubb/ledarfrågor
Ludvig Gustafsson, office@fbclerum.se

Ekonomi och fakturafrågor
ekonomi@fbclerum.se

Sponsring/Marknad/Event
Kontakta Ludvig Gustafsson, ludvig.gustafsson@fbclerum.se,  0767-942050 eller Morgan Magnusson, morgan.magnusson@fbclerum.se, 0708-521010.


STYRELSEN

RollNamnE-postTelefon
OrdförandeLinda Erikssonordf@fbclerum.se0705-122956
Vice OrdförandeMats Lomanderlomis@fbclerum.se0730-27 91 27
LedamotNiklas Oxelstrandniklas.oxelstrand@fbclerum.se
LedamotJohan Simmjohan.simm@fbclerum.se0730-29 94 53
LedamotIngela Ågreningela.agren@fbclerum.se
LedamotMorgan Magnussonmorgan.magnusson@fbclerum.se0708-521010
LedamotÅsa Mellbyasa.mellby@fbclerum.se0761-26 05 00
SuppleantJenny Boman Crozzolisekreterare@fbclerum.se0736-844183
SuppleantMats Åhmanmats.ahman@fbclerum.se0702-775521

VALBEREDNINGEN

RollNamnE-postTelefon
SammankallandePontus Larssonpontus.larsson@innebandy.se0722-072422
LedamotJohan Uddståhlbaktakt@gmail.com0709-170618
LedamotFrida Schlyter Lomanderfrida@schlyter.se0706-917826
LedamotJosefine Westerberg0709-321318

SPORTGRUPPEN

RollNamnE-postTelefon
DamMattias Flodéndam@fbclerum.se0739-227020
HerrRasmus Larssonfbcherr@fbclerum.se
HerrAndreas Ljungqvistandreasljungqvist@hotmail.se0766-771631
Barn & UngdomDaniel Engströmungdom@fbclerum.se0702-423537

LEDARNA

HERRAR ALLSVENSKAN SÖDRA

NamnRollE-postMobil
Anton OlofssonHuvudtränareanton.olofsson@fbclerum.se0735-972822
Martin NorbergMaterialförvaltare0739-74 65 83
Sportgruppenfbcherr@fbclerum.se

HERRAR DIVISION 2, FBC LERUM UTVECKLING

NamnRollE-postMobil
Ludvig Gustafsson HuvudtränareLudvig11gustafsson@telia.com076-794 20 50

HERRJUNIOR, FBC LERUM UTVECKLING JAS

RollNamnE-postMobil
Sportgruppenfbcherr@fbclerum.se

HERRJUNIOR, FBC LERUM UTVECKLING AKADEMI

RollNamnMailTelefonnummer
Akademiansvarig Daniel Boman daniel.f.boman@gmail.com0702-67 15 21

DAMER DIVISION 1

RollNamnE-postMobil
TränareMattias Flodéndam@fbclerum.se0739-227020
LagledareMarie Eckerdalmarie.eckerdal@gmail.com0708-168832
SportchefMattias Flodéndam@fbclerum.se
MaterialförvaltareDaniel Axelldanne@fbclerum.se0738-068258

DAMER DIVISION 2

AKADEMI SVART - Div 2 Dam & Pantamera Mörkröd

RollNamnE-postMobil
TränareBastian Zaarbastian.zaar@hotmail.com0737-193840
TränareEmelie Anderssonemelie.nalle@hotmail.com0708-119517
LagledareFrida Schlyter Lomanderfrida@schlyter.se0706-917826
LagledareDaniel Engströmdanielbabis@gmail.com0702-423537
TränareErik Odhagenodhagen@gmail.com0706-557518

DAMJUNIOR JAS 

NamnRollE-postMobil
Mats LomanderTränarelomis@fbclerum.se0730-279127
Nina OlssonTränarenolsson83@gmail.com0730-944119

HERRAR DIVISION 5, FBC LERUM UTVECKLING

RollNamnE-postMobil

POJKAR 07/08

RollNamnE-postMobil
TränareDaniel Bomandaniel.f.boman@gmail.com0702-67 15 21
TränareJohan Carlbergcarlberg73@hotmail.se0704-15 42 50
TränareMagnus Svedbergmagnus.svedberg@gmail.com0765-53 74 67
TränareNiklas Erikssonniklas.eriksson@menigo.se0731-57 73 73
TränareTobias Waborg

POJKAR 09 PANTHERS

RollNamnE-postMobil
TränareMagnus Linderlinder_magnus@hotmail.com073-085 06 39
TränareJoakim Björnjockebjorn@hotmail.com073-4027573
TränareThomas RasiThomas.rasi@gatesecurity.se070-512 18 16
TränareMarie Wickströmmarie_westerback@hotmail.com-
TränareConny Westerlundconny.westerlund@gmail.com070-735 25 81
TränareTony Hillerstedttony.hillerstedt@hotmail.com073-747 30 37

POJKAR 10

RollNamnE-postMobil
TränareNils-Olov Hermanssonno@ekompetens.se 070-295 74 90
TränareDaniel Molindaniel.molin@baldacci.se072-200 85 55
TränareHans Johnsonhj@kvdbil.se073-558 31 47
TränareDaniel Carlssondaniel.e.carlsson76@gmail.com070-522 91 42
TränareAnders Bergénsmittbritt@hotmail.com073-645 76 85
TränareFredrik Syrénfredrik.syren@volvocars.com073-333 19 85
TränareMinna Teirminna.teir@telia.com0760-380030
TränarePatrik Peterssonpatrik4petersson@gmail.com0706-355189
TränareStefan Dahl1979byggab@gmail.com

POJKAR 11 PANTHERS

RollNamnE-postMobil
TränareEmma Hjelte070-928 94 03
TränareJonas Berg070-792 48 66
TränareMarcus Hansson070-323 49 30
TränareMartin Sandén-
TränareNiklas Oxelstrand072-372 86 81

POJKAR 12 PANTHERS

RollNamnE-postMobil
TränareAnders Carlanderandersjpe@hotmail.com076-146 68 20
TränareLars Jakobssonlmjlars@gmail.com076-101 88 66
TränareAdam Vidlundfam.vidlund@gmail.com073-677 63 52
TränareSimon JallénSimonjallen77@gmail.com070-853 27 21

POJKAR 13 PANTHERS

RollNamnE-postMobil
TränareAnders Carlanderandersjpe@hotmail.com076-146 68 20
TränareEmil Hagmanemil.cg.hagman@gmail.com072-209 44 61
TränareJerker Callertjerkerligthart@hotmail.com073-658 03 66
TränareRikard Stenvallstenvall31@hotmail.com070-917 00 46
TränarePeter Jägemalmpeterjagemalm@gmail.com070-827 33 02

Gråbo 13/14 Tigers

RollNamnE-postMobil
TränareCarl Björklundcarl.bjorklund@stannumembedded.se072-932 96 98
TränareJesper Odenholmjesper.odeholm@gmail.com070-775 23 23
TränareJohan HenrikssonJohan.henriksson@hydraspecma.com070-662 17 21
TränareJohan Rapakkojohanrapakko@gmail.com073-088 00 83
TränareMalin Vikströmmalinvikstrom@hotmail.com070-393 24 87
TränareStefan Lindgrenstefan.lindgren83@gmail.com073-639 91 83
TränareTommy Lindgrentommylindgren88@hotmail.se076-190 08 81

POJKAR 14 Panthers

RollNamnE-postMobil
TränareConny WesterlundConny.westerlund@gmail.com070-735 25 81
TränareEmil Holländeremilwennergren@hotmail.com072588268
TränareErik Chytraeuschytraeus.erik@gmail.com073-088 41 42
TränareFredrik HulkrantzFredrik@blink.se072-574 64 70
TränareHanna EkwallHanna.ekwall@hotmail.com073-423 33 13
TränareSandra Lindqvistlindqvist.sandra@hotmail.com073-766 12 41
TränareSimon JallénSimonjallen77@gmail.com070-853 27 21
TränareStefan Sivertssonstefan.sivertsson@gmail.com073-400 02 13

FLICKOR 08

RollNamnE-postMobil
TränareJonas Karlsson0735-15 36 73
TränareStefan Klintberg0709-271806
TränareSofia Littemyr0705-70 30 28
TränareJohan Uddståhl0709-170618
TränarePatrik Petersson0706-35 51 89
TränareÅsa Bergman070-491 51 12

FLICKOR 09

RollNamnMailTelefonnummer
TränarePeter Aarsrud072-8566962
TränareMathias Björndal070-794 78 45
TränareMicael Haraldsson070-2622353
TränareMarie Eckerdal070-8168832
TränareJonas Viklund070-3828175
TränareAndreas Söderberg076-8889080

FLICKOR 10/11

RollNamnE-postMobil
TränareEmelie Lindmella_113399@hotmail.com070-485 10 77
TränareJenny SahlstenJennysahlsten@hotmail.com076-835 14 77
TränareMarkus Anderssonmarkus.karl@gmail.com073-314 47 78
TränareLinda Flodén McCalllinda.mccall82@gmail.com073-698 09 57
TränareMichael Jansonmichael.janson@telia.com070-574 67 78
TränareThomas Vlasakvlasak_jtv@hotmail.com073-980 11 89

FLICKOR 12

FLICKOR 13

FLICKOR 14

NYHETER

Ogge förlänger!

Bingo & FBC Lerum

X